REGITRA pataria

1. Prieš įsigyjant transporto priemonę, būtina pasidomėti, ar už ją jau sumokėti muito mokesčiai. Tai aktualu įsigyjant iš trečiųjų (nepriklausančių Europos Sąjungai) šalių įvežtas transporto priemones. Atkreipiame dėmesį, kad trečiosioms šalims priklauso Šveicarija, Norvegija.

2. Iš užsienio įvežtos transporto priemonės įsigyjamos be originalių transporto priemonės registravimo dokumentų. Tokias transporto priemones įsigiję asmenys vėliau jų negali įregistruoti ir jomis naudotis.

Siūlymas: patikimiau įsigyti tas transporto priemones, kurias į Lietuvą įveža ir parduoda transporto priemonių prekyba užsiimančios įmonės, o ne privatūs asmenys. Prieš įsigyjant tokias transporto priemones reikėtų pasinaudoti informacija apie užsienio šalyse išduodamus transporto priemonės registravimo dokumentus.

3. Iš užsienio įvežtos transporto priemonės įsigyjamos surašant fiktyvius transporto priemonės įsigijimo dokumentus. Juose nurodomi fiktyvūs transporto priemonės pardavėjo duomenys, nereali transporto priemonės įsigijimo kaina. Transporto priemonės pirkėjas nepatikrina transporto priemonę parduodančio asmens tapatybės, šis asmuo lieka nežinomas. Tuo pačiu transporto priemonę įsigyjantis asmuo praranda galimybę pareikšti pretenzijas ją pardavusiam asmeniui, jei vėliau paaiškėja, kad transporto priemonė yra vogta ar techniškai netvarkinga.

Siūlymas: perkant naudotą transporto priemonę būtina paprašyti ją parduodančio asmens dokumento, patikrinti jo asmens tapatybę ir užsirašyti jo duomenis. Transporto priemonės pirkimo-pardavimo sandorį būtina įforminti raštu (sutartimi) nurodant realius transporto priemonės ir ją parduodančio asmens duomenis.

4. Lietuvoje registruotos transporto priemonės parduodamos Lietuvos gyventojams ar įmonėms neįforminant raštu pardavimo sandorių ir neperregistruojant pačių transporto priemonių. Buvę transporto priemonių savininkai ir toliau lieka atsakingi už reikalavimų, susijusių su tokių transporto priemonių eksploatavimu, vykdymą ir už su jomis padaromus nusikaltimus ar administracinės teisės pažeidimus.

Siūlymas: parduodant transporto priemonę būtina surašyti pirkimo-pardavimo sutartį (jos vieną egzempliorių arba kopiją pardavėjas turėtų pasilikti sau). Parduodant transporto priemonę reikėtų iš karto vykti jos perregistravimui į valstybės įmonės „Regitra“ padalinį, ir transporto priemonę pirkėjui perduoti tik po to, kai ji bus perregistruota pirkėjo vardu.

Naujienos      Naujienų prenumerata      Vaizdo informacija

Atnaujinta 2015-07-14